O nas

Czym jest Wojna Warzyw?

Jesteśmy firmą, która dowozi niedoskonałe warzywa i owoce prosto pod drzwi Twojego domu. W obecnych czasach dominuje myślenie, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie, jednak te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne. Naszym głównym celem jest edukacja klientów, a – co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców. Tego typu inicjatywy odniosły już sukces w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii.

Do najważniejszych korzyści projektu należy zaliczyć:

  • mniejszą ilość marnowanego jedzenia,
  • wsparcie dla polskich dostawców,
  • świeże produkty doskonałej jakości,
  • konkurencyjną cenę.

Wiele osób myśli, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie. Prowadzi to czasem do odrzucania mniej perfekcyjnych wizualnie produktów, a – co za tym idzie – do ich marnowania. Wierzymy, że w niektórych przypadkach możemy złagodzić nasze oczekiwania tak, aby nasze kryteria co do wyglądu bądź rozmiaru spełniało więcej produktów. Te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne.

Wojna Warzyw logo

Chcemy przerwać cykl marnotrawstwa żywności, jednocześnie zapewniając dostępność świeżych, wysokiej jakości warzyw i owoców dla każdego.